Alec Baldwin film setinde görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu

22 Eki 2021

Ünlü aktör Alec Baldwin'in film çekimi sırasında ateşlediği tabancadan çıkan kurşunlar görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu. Film yönetmeni ise yaralandı

Ünlü aktör Alec Baldwin'in film çekimi sırasında ateşlediği tabancadan çıkan kurşunlar görüntü yönetmeninin ölümüne neden oldu, yönetmeni de yaraladı. Olay, ABD'nin New Mexico eyaletinde "Rust" (Pas) filminin çekimleri sırasında meydana geldi.

Santa Fe Şerifi'nin yaptığı açıklamada 63 yaşındaki Alec Baldwin'in ateş etmesiyle 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ve 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza'ın vurulduğu doğrulandı.

Baldwin, 19'uncu yüzyıl kovboy filminde baş aktör, aynı zamanda filmin prodüktörlüğünü yapıyor. Baldwin'in sözcüsü, olayın kurusıkı tabancanın yanlış ateşlenmesinden kaynaklandığını söyledi.

Helikopterle hastaneye kaldırılan Hutchins'in yaraları sonucu hayatını kaybettiği, Souza'nın ise ambulansla hastaneye kaldırıldığı ve acil serviste tedavi gördüğü bildirildi.

'Baldwin sorgulanıyor'

Santa Fe Şerifi'nin sözcüsü Juan Rios Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, Baldwin'in dedektifler tarafından sorgulandığını söyledi.

Rios, Baldwin'in kendi isteğiyle polis merkezine gittiğini, ifade verdikten sonra merkezden ayrıldığını, olayla ilgili henüz bir suçlamada bulunulmadığını ve kimsenin gözaltına alınmadığını açıkladı. 

The Santa Fe New Mexican gazetesi, trajedinin ardından Balwin'in film setinin otoparkında çekilen ve perişan göründüğü bir fotoğraf yayınladı.

Gazete, muhabirinin aktörü sorgudan sonra gözyaşları içinde gördüğünü yazdı.

Halyna Hutchins

Film setinde açılan ateşle hayatını kaybeden sinematograf Halyna Hutchins, yükselen yıldızlar arasındaydı. Halyna Hutchings 1979 yılında Ukrayna'da doğdu ve Kuzey Kutbu'ndaki bir Sovyet askeri üssünde büyüdü.

Kiev Devlet Üniversitesi'nde uluslararası gazetecilik okuyan Hutchins, okuldan sonra film sektöründe çalışmaya başladı.

İngiltere'de bazı belgesellerde çalıştıktan sonra Los Angeles'e taşışndı ve 2015 yılında Amerikan Film Enstitüsü Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Mike Nell'in yazıp yönettiği "Blindfire" dahil çeşitli filmlerde çalıştı ve dikkat çekmeye başladı.

Pollyanna McIntosh'un, 2019 yılında SXSW film festivalinde gösterilen "Darlin" adlı korku filminde de görev aldı.

Halyna Hutchings, "Rust" filminin setinde görüntü yönetmeni olarak çalışıyordu.

2020 yılında bağımsız süper kahraman filmi Archenemy'de de çalışan Hutchins'i, Amerikan Sinematografları Derneği'nin çıkardığı dergi, 2019 yılında "yükselen bir yıldız" diye tanıtmıştı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Alec Baldwin,