İran'dan Erdoğan'a: Etnik gruplardan onları demir yumrukla yöneten devletler korkar

24 Eki 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail-Azerbaycan ilişkileriyle ilgili yaptığı açıklamaya İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani tepki gösterdi

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Twitter üzerinden, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İran ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

İran resmi ajansı Mehr'in haberine göre Şemhani Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "İslam alemine liderlik etmek iddiası olan bir devlet yöneticisinin, Siyonist Rejim'in boş ihtişamını büyütmesi güçlülük mü yoksa İslam'ın göstergesi midir?! Etnik gruplardan onları demir yumrukla yöneten devletler korkar. Etnik grupların cenneti olan İran'ın korkusu yoktur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail-Azerbaycan ilişkileriyle ilgili yaptığı açıklamada; "İsrail’in Azerbaycan ile olan ilişkileri nedeniyle İran kalkıp da Azerbaycan’ı hedef tahtasına koymak gibi bir duruma girmez. Çünkü bugün İran’daki Azeri oranı ortadadır. Yapılan iş yanlıştır. İran, yeni yönetimi de öyle zannediyorum ki bu yanlışı devam ettirmez" demişti.

TAHRAN

 


Etiketler : İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, İran,