Reisi'nin atadığı vali Zeynelabidin Hürrem Rezevi'ye tokat

24 Eki 2021

İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti'ne atadığı vali Zeynelabidin Hürrem Rezevi kürsüde bir albayın tokatlı saldırısına uğradı 

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi,  İran'ın Doğu Azerbaycan Eyaleti'ne yeni vali olarak Devrim Muhafızları'nda komutanlık yapan isimlerden Zeynelabidin Hürrem Rezevi'yi (Zainalabidin Khorram Razavi) atadı. İran'ın yeni İçişleri Bakanı Ahmed Vahid'in de katıldığı devir-teslim töreninde arbede çıktı.

 

Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi Tebriz'de yeni vali için devir-teslim töreni yapıldı. İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi'nin katıldığı devir teslim töreninde İran'ın yeni İçişleri Bakanı Ahmed Vahid de katılımcılar arasındaydı. Törende Zeynelabidin Hürrem Rezevi kürsüde konuşurken albay gelerek tokatladı ve kürsüden uzaklaştırdı. Birkaç kişinin daha sahneye fırlamasıyla sahnede arbede çıktı. 

İran devlet televizyonuna konuşan Hürrem, kendisine tokat atan kişinin eşinin aşısının bir erkek sağlık görevlisi tarafından yapıldığı için böyle bir eyleme kalkıştığı yönünde beyanatta bulunduğunu aktardı.

Suriye haberleri

Devrim Muhafızları eski komutanı olan Zeynelabidin Hürrem Rezevi, saldırgandan şikayetçi olmayacağını açıkladı. Tebriz Savcılığı, Devrim Muhafızları Ordusu mensubu olduğu belirtilen albay hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Tebriz'deki Devrim Muhafızları Ordusu da yayınladığı yazılı açıklama ile Hürrem'e destek verip saldırganla ilgili yasal adımların atılacağını duyurdu.

Bazı basın organlarında Zeynelabidin Hürrem Rezevi'nin İran'ın Suriye'de bir dönem görev yapan komutanlarından olduğu yazıldı.

TEBRİZ 


Etiketler : Doğu Azerbaycan Eyaleti, Zeynelabidin Hürrem Rezevi,