AKP’li Yıldız’ın yakınlarından Şenyaşar ailesine tehdit

18 Tem 2018

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın yakınları tarafından ağabeyi ve 2 yeğeni öldürülen Osman Şenyaşar, Yıldız ailesi fertlerinden Faik Yıldız tarafından tehdit edildi. Şenyaşar, Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran'da AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları tarafından öldürülen Adil, Celal ve babaları Hacı Esvet'in kardeşi Osman Şenyaşar, Yıldız ailesi ferdi Faik Yıldız tarafından tehdit edildiğini belirtti. Şenyaşar, konuya ilişkin Urfa Adliyesi’ne giderek Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sosyal medyadan tehdit

Şenyaşar, Faik Yıldız’ın sosyal medya hesabı üzerinden, “Osman bana bak lan, ilk başta Yıldız ailesine karşı senin bir sorunun varsa sen beni karşına almazsan ben senin her kesini, s… ç... numaramı da yazıyorum, ara beni ara yedi yirmi dört saat açık ç… Ama Yıldız ailesine bir şey olursa ilk başta ben şahsım olarak seni ve çocuklarını bilirim ç…” yaptığı paylaşım ile kendisini tehdit ettiğini belirtti. Şenyaşar, savcılığa verdiği dilekçesinde başına bir şey gelmesi durumunda Faik Yılız ile tüm Yıldız ailesinin sorumlu olacağına dikkat çekti.

Olayda ağabeyi ile birlikte 2 yeğeninin öldürüldüğünü hatırlatan Osman Şenyaşar, “Ancak faillerden kimse gözaltına alınmadı, kimse tutuklanmadı. Bunlar buradan aldığı güçle toplum için tehdit unsuru olmaya başladılar. Yıldız ailesi bu gücü devletten alıyor. Devletten aldıkları güçle her istediklerini yapıyorlar” diye tepki gösterdi.

Kaynak: MA


Etiketler :