Bir tiyatro sahnesi daha kapanıyor

28 Eki 2020

Kadıköy’de 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren Öykü Sahne, salgın nedeniyle birikmiş kira ve verilmeyen destekten nedeniyle kapanıyor

Tiyatro sahneleri tek tek kapanıyor. 2010 yılının Mayıs ayında Tiyatro Açıkça tarafından İstanbul Kadıköy’de açılan tiyatro sahnesi Öykü Sahne, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle birikmiş kira borçları, ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek görmedikleri için kapanıyor.

Öykü Sahne, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Tiyatromuzun birikmiş sorunları için çeşitli çatılar altındaki mücadelemizle, kalıcı çözümler üretmeye çalışırken ülkemizde sanat üreten yurttaşlar olarak hakkımız olan, ‘acil’ ‘destek’ ihtiyacımız karşılanmadı! Zaten ‘vergi ve SGK borcumuz olduğu için’ proje desteğine de başvuramamıştık! Başta KOVID salgını olmak üzere; altyapı sorunlarımız, birikmiş kira borçlarımız, şimdiki ilçe yerel yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmediğimiz için... Sahnemizi kapatıyoruz!"

HABER MERKEZİ


Etiketler : Öykü Sahne, Tiyatro,