Demirtaş: Çözümün adresi doğal olarak Meclis'tir

21 Eyl 2021

Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kürt sorununda çözümün adresi tartışmalarına ilişkin 'Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmalar gündeme getirmek çözüme katkı sunmaz' ifadelerini kullandıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorunu çözülecekse, meşru bir organla, HDP ile çözebiliriz" açıklamalarının ardından başlayan tartışma devam ediyor. HDP Van vekili Sezai Temelli'nin açıklamaları sonrası HDP'nin yetkili organlarından da açıklamalar geldi. Sancar'ın "çözümün adresi Meclis'tir ama diğer aktörlerde göz ardı edilemez" açıklaması sonrası Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş da fikrini sundu.

Demirtaş'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

Benim bildiğim HDP, Kürt sorunu dahil olmak üzere, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne taliptir, irade sahibi siyasi bir aktördür ve elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir.

Tabii ki HDP, Kürt sorununun çözümünde tüm tarafların ve her kesimin, açık ve şeffaf katılımını, muhataplığını bilecek siyasi birikime ve deneyime sahiptir. Faydasız ve çoktan tükenmiş tartışmalar gündeme getirmek çözüme katkı sunmaz.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Selahattin Demirtaş,