Kamişli'yi taciz eden Sarı hakkında 6 yıl ceza istendi

29 Eki 2020

Kardelen Kamişli’yi otel odasında taciz eden Seyit Muhammed Sarı hakkında, 'Konut dokunulmazlığını ihlal etme ve cinsel taciz' suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı 

Kırıkkale’deki Carmine Hotel’de Kardelen Kamişli’yi taciz eden Seyit Muhammed Sarı isimli erkek hakkında “konut dokunulmazlığını ihlal etme” ve “cinsel taciz” suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, yer verilen teknik inceleme tutanağında, Kamişli’nin kaldığı 221 numaralı odanın sürekli geçiş moduna tanımlandığı, bu sebeple odanın dışarıdan kapı koluna basmak suretiyle açılabileceğinin tespit edildiği belirtildi.

Rızası olmadan odaya girdi

Şüphelinin kasıtlı davrandığına dikkati çekilen iddianamede, “Kişinin rızası olmadan otel odasına girmenin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu oluşturduğu, şüphelinin gece vakti müştekinin odasına girip onu seyretmesi sonrasında ayakkabılarını ve ceketini çıkartması, odadan çıkmamak için ısrarcı olması eylemleri birlikte düşünüldüğünde, şüphelinin cinsel saikle hareket ettiği kanaatine varıldığı ve bu haliyle şüphelinin cinsel taciz suçunu işlediği anlaşılmıştır” diye belirtildi.

Görevliye takipsizlik

Savcılık, oteldeki resepsiyon görevlisi Onur K. hakkında ise kamu görevlisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi. Kararda, genç kadının otel görevlisi hakkında tazminat davası açma hakkı bulunduğu hatırlatıldı.

Sosyal medyadan duyurdu

Elektrik–elektronik mühendisi Kardelen Kamişli, 8 Eylül’de iş nedeniyle gittiği Kırıkkale’de konaklamak için kaldığı Carmine Hotel’de, Seyit Muhammed Sarı isimli erkek tarafından taciz edildiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Kaldığı odada uyurken gece saat 02.40 – 02.50 civarında bir anda uyandığını ve yatağında daha önce hiç tanımadığı ve görmediği bir adamın oturup kendisine baktığını gördüğünü anlatan Kamişli, bunun üzerine otel resepsiyonu aradıktan sonra Sarı’nın çıkartmış olduğu ceketini ve ayakkabısını alarak odadan çıktığını aktarmıştı.

'Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi'

Kamişli, şikayette bulunmak için aradığı polisin kendisine “Rüya görmüş olabilirsiniz hanımefendi” dediğini belirtmişti. İhbardan çok sonra otele gelen polisin, kendisine “hadi barışın” dediğini belirten Kamişli, hem Sarı hem de otel yönetimi hakkında şikayette bulunmuştu.

ANKARA

 

 

 


Etiketler : Kardelen Kamişli, Seyit Muhammed Sarı, konut dokunulmazlığı, ceza, taciz,