Karadağlı şimdi de ırkçılık yaptı

11 Eki 2021

Oyuncu Nihal Yalçın’a yönelik cinsiyetçilik yapan Tamer Karadağlı, bu kez de ırkçılık yaptı: “Hanımefendi zaten HDP'yi Demirtaş'ı sahiplenen ve onların da sahiplendiğini bir insan”

Antalya Altın Portakal'da 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıktığı sırada yaşanan diyalog ve beraberindeki gerginlikle gündeme gelen Tamer Karadağlı, iki ayrı açıklama yaptı.

Karadağlı, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a röportaj verdi, ardından TV 8'de yayınlanan bir programa telefonla bağlandı.

TV 8’de ırkçılık yaydı

Karadağlı TV 8'deki programa bağlanarak yaptığı konuşmasında ise "Sizi eleştirenler oldu. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Linç kampanyası başlayınca bir gün bekledim. Sonra aldı başını gitti. Pervin Buldan sahip çıktı. Demek ki kendisine başka sahip çıkanlar var. Ben sadece sanatsal açıdan bakıyorum, politik açıdan değerlendirmedim.

'Son kez tweet atacak olsan ne yazarsın?' diye sormuşlar. Hanımefendi "Selahattin Demirtaş'a özgürlük" yazmış. Demirtaş ne dedi. 'Öcalan'ın heykelini dikeceğiz' dedi. Hanımefendi bunu mu savunuyor?

Bir anda böyle HDP milletvekilleri sahip çıktı. Buldan, Kaftancıoğlu ona sahip çıkıyor. Benim duruşum da belli olan bir duruş. PKK'nın terör örgütü olduğuna inanan insanım. Onlara sormak lazım. Öcalan'ın terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz diye.

Hanımefendi zaten HDP'yi Demirtaş'ı sahiplenen ve onların da sahiplendiğini bir insan."

Kaftancıoğlu’ndan yanıt

Karadağlı'nın açıklamalarına ilk yanıt CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi.

Kaftancıoğlu, Twitter hesabından "Sorununun cevabı evet de konuyla alakasını anlamış değilim.. Ezber cümlelere sığınarak kitle toplamaya çalışan “korkak erkek!” sendromu.. Duruşunu bilmem ama zeka seviyesini belli etti böylelikle:)" paylaşımında bulundu.

Ne olmuştu?

Nihal Yalçın'ın 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü aldığı sırada Tamer Karadağlı cinsiyetçi davranışlar sergilemişti. 

Tamer Karadağlı, Yalçın'ın konuşması sırasında sık sık saatine baktı, garip garip yüz ifadeleri yaptı. Konuşmasının ekip arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında Karadağlı, ödülü Nihal Yalçın'a uzattı.

Seyircilerin alkışladığı anlarda Yalçın ise şaşkınlığını gizleyemeyerek "Kim verdi ödülü?" diye sordu. Daha sonrasında ise Karadağlı'ya dönerek "Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?" ifadelerini kullandı. Tamer Karadağlı ise meslektaşına "Ödülünüzle birlikte konuşun diye" yanıtını verdi. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Nihal Yalçın, "Lütfen Tamer' in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!" dedi. 

HABER MERKEZİ


Etiketler : Antalya Altın Portakal Film Festivali, tamer karadağlı, Nihal Yalçın,