Ümitcan Uygun'a kadın katletmekten değil hakaretten ceza verildi

23 Eyl 2021

Aleyna Çakır'ı katleden ve Esra Hankulu'nun ölümünün naş şüphelisin Ümitcan Uygun, Müge Anlı'yı tehdit etmekten hapis cezası aldı

Aleyna Çakır'ı katleden ve Esra Hankulu'nun şüpheli ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'a yine kadın katliamından değil başka bir suçtan dolayı hapis cezası verildi. 

Ümitcan Uygun ve ailesi Aleyna Çakır'ın katledilmesini programında işleyen Müge Anlı'yı tehdit etmişti.  Anlı'nın şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ümitcan Uygun, Burak Uygun ve Erol Uygun hakkında Anlı hakkında sosyal medyada paylaşılan hakaret ve tehdit içerikli içerikleri inceleme altına aldı.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkında "Hakaret" ve "Tehdit" suçlarından iddianame düzenledi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan şüphelilerden Ümitcan Uygun, hapishaneden SEGBİS'le mahkemeye bağlanarak ifade verdi. Uygun, ifadesinde Müge Anlı'ya hakaret etmediğini beraatına karar verilmesini talep etti.

Mahkemede yapılan yargılama sonunda Ümitcan Uygun, Burak Uygun ve Erol Uygun, "hakaret" ve "tehdit" suçlarından toplamda 2 yıl 4 ay 19 gün hapis cezasına çarptırıldı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : ümitcan uygun,